Wings For Life World Run İzmir !

Wings for Life Vakfı, 33 ülke ile aynı anda Wings For Life World Run isimli koşunun Türkiye ayağını 8 Mayıs 2016 Pazar günü saat 14.00’da İzmir’de düzenlemektedir.
Wings For Life Vakfının amacı; omurilik felcinin tedavisinin bulunması için fon yaratmak ve bu fonlarla bilimsel araştırmalara destek olmak, bu hastalığın tedavisinin bulunması için çalışmalar yapmaktır.  Vakıf, bu amaçlarına ulaşmak, omurilik felci ile ilgili farkındalık yaratmak ve bağış toplamak için 2014 yılından bu yana dünya çapında koşu organizasyonlarına devam etmektedir.
Etkinliğin genel formatı şu şekildedir:
Etkinlik tüm dünyada aynı anda başlaması ile  dünyanın en büyük koşu etkinliği. Tüm dünyada 6 kıtada 33 farklı ülkede on binlerce koşucu birbirlerine karşı yarışmaya aynı anda başlayacaklar. Türkiye’de koşu 08.05.2016 Pazar günü yerel saat ile saat 14.00’da İzmir’de başlarken,  Asya kıtasında akşam saatlerinde, Amerika kıtasında ise sabah henüz gün doğmamışken başlayacak. Dünya üstündeki insanların birlikte yarışabildiği bir yarış formatı. 
Koşuyu farkı kılan bir başka özellik ise, etkinliğin bir bitiş çizgisi yok. Wings For Life World Run bitiş çizgisinin koşucuları geçtiği tek koşu etkinliği. Koşucuların startından yarım saat sonra saatte 15 km hızla yola çıkan yakalama aracı hızını belirli aralıklarla arttırarak parkurda ilerleyecek. Yakalama aracı tarafından geçilen koşucunun yarışı bitecek. Aracın üzerinde ve koşucuların göğüs numaraları üzerinde yer alan çipler sayesinde araç tarafından geçilen koşucular dünya üzerindeki sıralamasını ve koştuğu mesafeyi Wings for Life World Run internet sitesinden anlık olarak takip edecek. (Geçen sene 1. Avusturya’dan çıktı. Başlangıçtan 5 saat sonra 78. km’de yakalama aracına yakalandı)
Wings For Life World Run etkinliği için “İzmir
Ticaret Odası Running Team”
(
https://teams.wingsforlifeworldrun.com/tr/tr/12a720ae014311e6aad60aba2adf1711) isminde bir takım kuruldu.

Siz de bizzat koşarak ya da yürüyerek İzmir Ticaret Odası Takımı içinde yer alabilir, omurilik felçlilerinin tedavisine yönelik olarak yapılan bu araştırmalara destek olabilirsiniz.
Etkinlikle ilgili tüm detaylara http://www.wingsforlifeworldrun.com/tr/tr/ linkinden erişebilirsiniz.
Etkinliğin katılım ücreti 50 TL’dir ve bu ücretlerin tamamı omurilik felçlilerinin tedavisine yönelik araştırmalara destek veren Wings For Life Vakfı’na aktarılmaktadır.
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da desteklenen bu etkinlik, aynı zamanda İzmir’imizin küresel düzeyde tanıtımı, İzmir turizmi ve ticaretinin gelişmesine önemli bir katkı sağlayacaktır.
Bu formun (http://www.izto.org.tr/tr/wings ) doldurulması halinde kayıtlarınız organizasyon firmasına toplu olarak yaptırılabilecektir. 
Kayıtlar oluştukça organizasyon firmasının temsilcisi Odamıza davet edilecek, makbuz karşılığı ödemenizi nakit olarak yapabileceksiniz. Formda belirttiğiniz iletişim kanallarından size ödeme zamanıyla ilgili ayrıca bilgi verilecektir. Kaydınız tamamlandığında bunun bilgisi formda belirttiğiniz e-posta adresine iletilecektir.
Kendinizin yanısıra eşinizi, çocuklarınızı ve tanıdıklarınızı da yarışa davet edebilir, onlara da bu formu doldurtmak suretiyle İzmir Ticaret Odası takımında yer almalarını sağlayabilirsiniz. 
Yapacağınız bu yardımla belki de bir kişinin tekerlekli sandalyeden kurtulmasına ve hayata tutunmasına yardımcı olabilirsiniz. Etkinliğe İzmir Ticaret Odası Takımı içinde katılımla ilgili sorularınızı wings@izto.org.tr mail adresinize gönderebilirsiniz.
Küresel bir sosyal sorumluluk projesi olan bu etkinliğe katılarak destekleyeceğiniz inancıyla sağlıklı ve mutlu günler dilerim.